Hotele

Hotel Castle

Bystrzyca Kłodzka

Villa Romantica

Szklarska Poręba

Hotel & Spa Villa Wernera

Szklarska Poręba

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5794396
  • W tym roku: 453480
  • W tym miesiącu: 3365
  • Dziś: 477
  • Online: 30

17 Południk - Dolnośląski Festiwal Podróżników

Stowarzyszenie Przełom Bardzki zaprasza do Schroniska PTTK Pasterka na kolejną edycję Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników - 17 Południk, który odbędzie się w dniach 18-20 października 2013.

 

Podczas trzech festiwalowych dni i nocy będzie można zobaczyć wiele interesujących prezentacji i filmów z najodleglejszych zakątków świata oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach i spotkaniach z podróżnikami.

Głęboko pod ziemię meksykańskiej dżungli, w poszukiwaniu dziewiczych jaskiń zabierze nas Kasia Biernacka. Wysoko w chmury polecimy razem z Katarzyną Grużlewską - siedmiokrotną Mistrzynią Polski i wicemistrzynią Pucharu Świata w paralotniarstwie. O wyprawie „łódkami z tektury" za koło polarne opowiedzą Aleksander Hanusz i Filip Sułkowski. Wraz z Adamem Wiśniewskim przemierzymy rowerem mongolskie stepy, a strzeliste minarety, piaszczyste bezdroża, znikające morze i złote zęby Uzbekistanu pokaże nam Marcin Sawicki. Słynną historię linii kolejowej Central Transandino, wybudowanej w peruwiańskich Andach przez naszego rodaka, inżyniera Ernesta Malinowskiego przybliży Kasper Piasecki i Kamil Kaczmarek. W kolejną podróż po (Nie)znanej Europie - South Uis na Hebrydach Zewnętrznych i magicznej krainie Peneda Geres we wschodniej Portugalii wybierzemy się ze znanym już uczestnikom pierwszej edycji festiwalu - Mariuszem Sieradzem.

A do tego podróżnicze warsztaty, nocne pokazy filmów, ethno party i koncert polsko - ukraińskiego zespołu Hoverla, który w oryginalny sposób łączy muzyczne tradycje ludowe z nowoczesnymi aranżacjami, inspirowanymi rockiem, jazzem, reggae, ska. Fuzja mocnej rockowej sekcji z dynamicznymi, folkowymi skrzypcami, akordeonem i melodyjnym, słowiańskim wokalem z pewnością stworzy w Pasterce niezwykle energetyczne widowisko muzyczne.

Wszystko to w niepowtarzalnym otoczeniu Gór Stołowych, w magicznym schronisku, w maleńkiej miejscowości na końcu świata - zapraszamy!

Więcej na:

www.17poludnik.pl.

www.facebook.com/17poludnik

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach