Hotele

Hotel Castle

Bystrzyca Kłodzka

Villa Romantica

Szklarska Poręba

Hotel & Spa Villa Wernera

Szklarska Poręba

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5573337
  • W tym roku: 232421
  • W tym miesiącu: 69028
  • Dziś: 2407
  • Online: 23

Podziemna Trasa Turystyczna

Od 1 sierpnia 2013 r. czynna jest Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku. Zapraszamy codziennie w godzinach od 9.00 do 18.00. Ruch na trasie jest jednokierunkowy - zwiedzanie rozpoczynamy od ul. Zawiszy Czarnego, a kończymy u podnóża Twierdzy Kłodzkiej /ul. Czeska/.

W ramach Projektu pn. „Zwiększenie atrakcyjności miejskich obiektów dziedzictwa kulturowego o znaczeniu regionalnym w Kłodzku - etap II" wyposażono Podziemną Trasę Turystyczną w elementy, które wprowadzą zwiedzających w klimat XVI, XVII i XVIII - wiecznego Kłodzka, dość dobrze prosperującego, ale i targanego zbrojnymi konfliktami oraz narażonego na klęski żywiołowe, a więc są to:

  • interaktywny system nagłośnienia z detektorami ruchu monitorowany przez centralny system sterowania. Z głośników popłyną dźwięki dawnego miasta (odgłosy jarmarku, muzyka mieszczańska, odgłosy biesiadników w dawnej karczmie), a także odgłosy bitwy.
  • interaktywne nośniki multimedialne, na których wyświetlane są animacje. Zastosowany inteligentny system emisji obrazu i śledzenia ruchu zmienia prezentowane treści w momencie wykrycia ruchu umożliwiając przy tym pełną interakcję z wyświetlanymi obrazami - na przykład wymodelowane w technologii 3D, animowane szczury, które dynamicznie reagują na ruch przechodzących osób.
  • eksponaty obrazujące życie dawnych mieszkańców miasta i sposób wykorzystania piwnic pod ich domami. Zwiedzający będą mogli zobaczyć manekiny naturalnej wielkości przedstawiające mieszkańców miasta w epokowych strojach (piekarza, czeladnika, kata, skazańca, praczkę), wyposażenie pralni, piekarni, kantoru kupieckiego, karczmy, katowni, więzienia i składu amunicji. Nie zabraknie również elementów grozy takich jak repliki narzędzi tortur, kajdany, dyby, topór katowski, łańcuchy, a także stylizowane plansze odnoszące się do form kar w XVI i XVIII w. Mieszkańcy Kłodzka wykorzystywali piwnice również jako magazyny żywności oraz schrony podczas działań wojennych. Jedna z komór poświęcona została wojennemu wątkowi w historii miasta. Zobaczymy tu więc skrzynie z zapasami broni, amunicji, beczki z prochem czy też halabardy.

Jak wyglądało niegdyś życie codzienne w Kłodzku, jakie tajemnice skrywało, jak mieszkańcy radzili sobie z podstawowymi potrzebami? Wizyta w Podziemnej Trasie Turystycznej na pewno uchyli rąbka kłodzkich tajemnic.


Cennik biletów Podziemna Trasa Turystyczna im. 1000-lecia Państwa Polskiego obowiązujący od 01.09.2013 r.

Bilet normalny 12,00 PLN

Bilet ulgowy (dzieci, młodzież ucząca się, studenci do 26 roku życia, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne wraz z opiekunem po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki np. legitymacji )

9,00 PLN

Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + - minimum 2 dzieci do 16 roku życia lub 1 osoba dorosła + - minimum 3 dzieci do 16 roku życia)

32,00 PLN

Bilet grupowy dotyczy grup powyżej 20 osób z przewodnikiem

10 ,00 PLN za osobę + przewodnik bezpłatnie

Bilet grupowy -szkolny

8,00 PLN za osobę + opiekun grupy bezpłatnie

Dzieci poniżej 4 roku życia

bezpłatnie

Po okazaniu biletu z Twierdzy Kłodzkiej lub Muzeum Ziemi Kłodzkiej zakupionego nie dłużej niż 5 dni przed zwiedzaniem Trasy Podziemnej

10 % rabat od ceny zakupionego biletu

 

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach