Hotele

Hotel Castle

Bystrzyca Kłodzka

Villa Romantica

Szklarska Poręba

Hotel & Spa Villa Wernera

Szklarska Poręba

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5794456
  • W tym roku: 453540
  • W tym miesiącu: 3425
  • Dziś: 537
  • Online: 30

SNS Salomon Nordic Sunday

21 grudnia 2013 roku, na Polanie Jakuszyckiej rozpocznie się piąty sezon cyklu Salomon Nordic Sunday.

Największa nowość tej edycji to rozdzielenie imprezy na dwa dni - w sobotę odbędzie się bieg stylem dowolnym, w niedzielę klasykiem. Wracamy także do sprawdzonego systemu przyznawania punktów w klasyfikacji generalnej. SNS łączy też siły z Pucharem Polski Amatorów i Biegiem Piastów!

Dzięki przeniesieniu stylu dowolnego na sobotę, wielu zawodników może spróbować wystartować w SNS-ie zarówno łyżwą, jak i klasykiem. Do tej pory takiej możliwości nie było. Tzn. można było tego spróbować jedynie podczas wyścigów na Kubalonce, ale trzeba było mieć świetną kondycję, bo tam oba biegi były rozgrywane w jeden dzień, w odstępie godziny. Sobotni start zawsze będzie się odbywał o godz. 11.00, a niedzielny o godz. 10.30. Wyjątkiem jest finał cyklu, który zostanie rozegrany 23 lutego 2014 roku na Polanie Jakuszyckiej i będzie to finał jednodniowy. Będzie on jednocześnie finałem Pucharu Polski Amatorów oraz składową 38. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Tego dnia klasycy i łyżwiarze zmierzą się o tej samej porze.

Po rozłożeniu rywalizacji na dwa dni, zmniejsza się liczba weekendów, w które odbywa się będzie rywalizacja w ramach Salomon Nordic Sunday. Zawodnicy czterokrotnie spotkają się w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach i raz w Wiśle - Kubalonce. A oto dokładne terminy:

I bieg 21.12.2013 - FT, 22.12.2013 - CT - Szklarska Poręba - Jakuszyce
II bieg 11.01.2014 - FT, 12.01.2014 - CT - Szklarska Poręba - Jakuszyce
III bieg 25.01.2014 - FT, 26.01.2014 - CT - Wisła Kubalonka
IV bieg 1.02.2014 - FT, 2.02.2014 - CT - Szklarska Poręba - Jakuszyce
V bieg 23.02.2014 - FT i CT - Szklarska Poręba - Jakuszyce

Zapisy na zawody tradycyjnie odbywają się drogą internetową, na portalu firmy Datasport, a dokładnie pod tym adresem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=155
Zapisy na bieg finałowy są prowadzone oddzielnie, tutaj: http://www.online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=869

Osoby, które już są zapisane do udziału w SNS, tzn. posiadają numer z poprzednich lat, nie rejestrują się ponownie, a jedynie opłacają startowe, na konto wskazane w regulaminie z odpowiednim tytułem przelewu.
Inaczej ma się sytuacja z osobami, które są zapisane na jeden ze stylów, a w tym sezonie będą chciałby biegać w obu. - Tu konieczna jest ponowna rejestracja na drugi styl, byśmy mogli nadać nowy numer i chip. Przypisany do odpowiedniego stylu

Więcej o cyklu Salomon Nordic Sunday na jego oficjalnej stronie internetowej: www.sns-nartybiegowe.pl

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach