Hotele

Hotel Castle

Bystrzyca Kłodzka

Villa Romantica

Szklarska Poręba

Hotel & Spa Villa Wernera

Szklarska Poręba

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5597301
  • W tym roku: 256385
  • W tym miesiącu: 23402
  • Dziś: 13
  • Online: 56

III SNS Salomon Nordic Sunday

 

Jak na Mistrzostwa Sił Powietrznych w narciarstwie biegowym przystało, ściganie w Szklarskiej Porębie na Polanie Jakuszyckiej należy uczcić poprowadzeniem trasy przez wzniesienie zwane Samolotem.

 

W ten weekend w ramach zawodów Salomon Nordic Sunday (1-2 lutego 2014 roku) odbędzie się nie tylko rywalizacja Sił Powietrznych, jak rok temu, ale także Mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Na Polanie Jakuszyckiej panują obecnie najlepsze warunki do biegania na nartach i organizowania zawodów w Polsce, tak więc nie dziwi fakt, że kilkaset osób jest zainteresowanych startem w weekendowych zawodach Salomon Nordic Sunday (1-2 lutego 2014 roku). - Mamy mnóstwo telefonów z całej Polski i Czech z pytaniem o trasę - mówi organizator cyklu Beata Lepka. - A ta będzie ciekawa - dodaje z uśmiechem.
Po kilku dniach przejeżdżania jakuszyckich tras ratrakiem i skuterami, bieganiu na nartach i godzinach narad, udało się stworzyć trasę o długości 7.700 metrów (może jeszcze delikatnie się wydłużyć). Oczywiście, jak na wojskowe mistrzostwa przystało na trasie musi znaleźć się wzniesienie o nazwie Samolot.
Trasa nie jest może najdłuższa, ale na pewno bardzo wymagająca. W pierwszej części dystansu różnica wzniesień wyniesie 110 metrów na 1,7 km, oczywiście pod górę.
W ubiegłym roku, na pierwszym w lutym SNS-ie odbyły się Mistrzostwa Sił Powietrznych, w tym roku impreza rozrasta się o kolejne - Mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. - W rywalizacji mundurowych pojawi się na starcie ponad siedemdziesięciu osób. W sumie spodziewamy się na starcie ponad 350 osób przez dwa dni rywalizacji - zapowiada Beata Lepka.

Mapa trasy zawodów oraz profil dostępne na stronie internetowej cyklu Salomon Nordic Sunday: http://sns-nartybiegowe.pl/trasa

Program zawodów:
Sobota, 1 lutego - godz. 11.00 - start biegu stylem dowolnym
Niedziela, 2 lutego - godz. 10.30 - start biegu stylem klasycznym

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach