Hotele

Hotel Castle

Bystrzyca Kłodzka

Villa Romantica

Szklarska Poręba

Hotel & Spa Villa Wernera

Szklarska Poręba

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5594177
  • W tym roku: 253261
  • W tym miesiącu: 20278
  • Dziś: 459
  • Online: 68

XXXVIII Bieg Pastów - Worldloppet

 

Najstarsza i największa w Polsce impreza narciarstwa biegowego - 38. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego

 

 

Organizatorzy na stronie www.bieg-piastow.pl informują :

Wbrew wiosennej aurze, panującej w lutym tego roku, mamy w planach zrealizowanie całego 38. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego (22.02 - 2.03.2014). Odwołaliśmy jedynie bieg na 30 km stylem dowolnym. Pozostałe imprezy mają się odbyć, choć w zmienionej formule i na znacznie krótszych dystansach.

Warunki pogodowe nie są łatwe. Śnieg w wielu miejscach jest zabrudzony lub zlodzony. A prognozy pokazują, że szanse na intensywne opady śniegu w najbliższych dniach są znikome.

Organizatorzy informują:
1. Chcemy zrealizować wszystkie zaplanowane wyścigi w ramach 38. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego, oprócz biegu na 30 km FT.
2. Wszystkie trasy będą bardzo mocno skrócone, a żaden z dystansów nie przekroczy 12-14 kilometrów. W związku z tym za przebiegnięcie tegorocznego Biegu Piastów nie otrzymujecie pieczątek Worldloppet.
3. Chcemy, aby każdy bieg odbył się na różnych fragmentach istniejących tras, tak by nie eksploatować jednego szlaku przez 9 dni. Istniejące na dziś trasy to: trasy FIS - przygotowywane na Puchar Świata, pozostałe wyczynówki (Adama, Buczki), Samolot, Cicha Równia i okolice, Górny Dukt i Dolny Dukt aż do Kopalni.
4. Start na pewno nie odbędzie się na Polanie Maliszewskiego, a na Polanie Jakuszyckiej. Zmieni się też jego formuła. Startuje stu zawodników, a kolejna setka za nimi wpina narty i przygotowuje się do startu. Reszta czeka z nartami w ręku i setkami wchodzi na drugie pole startowe, dopiero gdy stojący w nim zawodnicy przejdą do pierwszego sektora. Wydłużą się także odstępy czasowe między startującymi - najprawdopodobniej do 5 minut.
5. Na trasie biegu będą założone maksymalnie dwa tory do klasyka.

więcej na stronie organizatora: www.bieg-piastow.pl

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach