Hotele

Hotel Castle

Bystrzyca Kłodzka

Villa Romantica

Szklarska Poręba

Hotel & Spa Villa Wernera

Szklarska Poręba

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5593042
  • W tym roku: 252126
  • W tym miesiącu: 19143
  • Dziś: 2041
  • Online: 23

SKI Retro Festiwal 2015

Od stycznia do marca w Szklarskiej Porębie odbędzie się cykl imprez dla miłośników sportów zimowych w stylu retro organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w partnerstwie z Towarzystwem Izerskim i Muzeum Dom C.G. Hauptamnnów.


24 stycznia „RETRO POD SZRENICĄ" przy Dolnej Stacji Kolei Linowej SkiArena Szrenica,
29 stycznia i 26 lutego w Hotelu Bossa Nova w ramach Kina na Wysokości zostaną wyświetlane filmy w klimacie retro.
7 lutego w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada odbędzie się BAL RETRO na lodzie „STARA MIŁOŚĆ NIE RDZEWIEJE",
7 marca to „IZERSKI BIEG RETRO" na „ORLU".
13.02 do 15.03.2015 r. w Muzeum Domu C.G. Hauptamnnów będzie można zobaczyć wystawę pt. „Od Jesionu do Karbonu - historia narciarstwa w Szklarskiej Porębie".

Spotkania mają zintegrować miłośników retro i resztę świata, która w tej niezwykłej pasji jeszcze nie zasmakowała. Będą miały charakter humorystyczny z elementami rywalizacji, co skutecznie motywuje do wspólnej zabawy. „Retro Pod Szrenicą" to wydarzenie kierowane do dorosłych i najmłodszych. W tym dniu na zawodników i kibiców ubranych w stylu RETRO (może być stylizacja nie koniecznie autentyczny strój!) czekają liczne niespodzianki !!!

Stwórzmy razem klimat z początku ubiegłego wieku, tak abyśmy mogli wspólnie słuchać muzyki z lat 20 i 30 i z czystym sumieniem zaśpiewać „Powróćmy jak za dawnych lat" !

Retro pod Szrenicą (24 stycznia)

konkurencje sportowe

zjazd równoległy czyli w parze raźniej,
slalom,
skoki narciarskie,

Mini targi retro czyli:
Ekspozycja gadżetów starszych niż 50 lat (sprzęt sportowy, podróżny, stroje i ubiory wraz z obuwiem), której elementy będzie można nie tylko podziwiać, ale również wykorzystać do bezpośredniej wymiany między uczestnikami imprezy. Drodzy Państwo stąd prośba do Was - poszukajcie u siebie, popytajcie znajomych i wzbogacicie nasz kiermasz w retro gadżety !

Parada retro
Innowacją w tym roku będzie parada w stylu retro. O godz.. 12:00 zawodnicy i kibice RETRO wyruszą ze Skwerku Radiowej Trójki przy ulicy 1 Maja w kierunku ulicy Turystycznej. Przebrani w stylu retro, ze sprzętem zimowym z początków ubiegłego wieku, z kapelą retro na przedzie będą niezwykła atrakcja dla wszystkich gości odwiedzających w tym czasie nasze miasto.

Retro zabawy
Na stoku przewidziane są zabawy dla najmłodszych, będzie można wypróbować sprzęt narciarski Retro oraz pyszne jadło z przepisów lat 30. Zapewniamy moc zaskakujących atrakcji, a także nagród za najmniej spodziewane dokonania.

Biesiada retro
Po atrakcjach i harcach plenerowych ok. 17:00 wszyscy uczestnicy zawodów Retro i przebrani kibice mianowani przez organizatora na „RETRO TO MOJA PRZYGODA" przeniosą się na wspólną BIESIADĘ.

Wystarczy odrobina wyobraźni, szczypta dobrego humoru, narty wykopane na strychu a Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej gwarantuje świetna zabawę !

ZAPRASZAMY !!!

 

 

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach