Hotele

Hotel Castle

Bystrzyca Kłodzka

Villa Romantica

Szklarska Poręba

Hotel & Spa Villa Wernera

Szklarska Poręba

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5794143
  • W tym roku: 453227
  • W tym miesiącu: 3112
  • Dziś: 224
  • Online: 25

Dni Kłodzka

 

Obchody dni miasta rozpoczną się już w piątek (22.05) i potrwają do końca miesiąca. Gwiazdą wydarzenia będzie Patrycja Markowska.

 

Tegoroczne, 54. Dni Kłodzka obfitować będą w liczne wydarzenia i koncerty. Już w poniedziałek (25.05) o godz. 19.45 w kościele MBR (pl. Franciszkański 1) wystąpi Orkiestra Camerata Nova z Nachodu. W piątek szkoła artystyczna Open Vocal zaprasza na koncert The Best of T.V.P. Wystąpią solistki i zespół Total Vocal Project pod kierunkiem Agaty Bilińskiej. W programie utwory z repertuaru m.in. Fleetwood Mac, Kayah, Lary Fabian, Szymona Wydry, Amy Winehouse. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w sali widowiskowej KCKSiR (pl. Jagiełły 1). W sobotni poranek, od godz. 9.00 Muzeum Ziemi Kłodzkiej zaprasza na giełdę skał i minerałów oraz targi staroci (targi staroci odbędą się także w niedzielę). Tego samego dnia, wieczorem organizatorzy zapraszają na stadion KCKSiR (ul. Kusocińskiego 2), tam o godz. 14.00 rozpoczną się występy lokalnych zespołów muzycznych i tanecznych. Nie zabraknie też artystów większego formatu, o godz. 18.00 na scenie pojawi się polski muzyk rockowy - Janek Samołyk. Tuż po nim, o godz. 19.30 przed publicznością wystąpi grupa The Dreamers, a o godz. 21.00 na scenie pojawi się gwiazda tego wieczoru Patrycja Markowska. Sobotnie występy zakończy barwna kaskada fajerwerków oraz dyskoteka pod gwiazdami.

Na niedzielę (31.05) zaplanowano huczne obchody dnia dziecka - impreza rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie KCKSiR. W programie m.in bicie rekordu Guinnessa w układaniu ciągu 1-złotowych monet, plenerowy program animacyjny Pracuś Bob, kącik maluszka oraz stanowiska animacyjne: malowane buźki, balonowe cuda, kolorowy salon fryzur. Nie zabraknie też gier i zabaw m.in. odbędą się wyścigi z taczkami i klockami, skoki w workach, przeciąganie liny, budowa kolorowej wieży, tańce, kręcenie magicznymi talerzami. Wieczorem, o godz. 19.00 odbędzie się koncert zespołu Dźwięki kolorów retro, a o godz. 20.00 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego koncert muzyki polskiej: Msza Góralska Tadeusza Maklakiewicza. Wystąpią Futyma Quintet Wałbrzych, Karma Trio, Kłodzki Chór Concerto Glacensis oraz chór PSM I st. w Kłodzku pod dyr. Katarzyny Mąki. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach dni miasta jest bezpłatny.

 

The Dreamers - od początku swojego istnienia zagrali ponad 150 koncertów, będąc głównym supportem polskich gwiazd takich jak: Feel, Doda, Wilki, Video, Ira, Łzy, Kukiz i Piersi i wielu innych. Nagrodzeni złotą nutą publiczności w kategorii „Debiut roku". W styczniu 2012 wydali singla „Fight for Love", który powstał przy współpracy najlepszych polskich i światowych producentów. Ich koncerty to nie tylko dobrze brzmiąca muzyka, ale również ogromna dawka scenicznego Show ! Łącząc Pop/Rockowe brzmienie z profesjonalną pirotechniką, oryginalnymi wizualizacjami, a kończąc na pokazie sztucznych ogni w akompaniamencie instrumentów, zawsze starają się zadowolić wymagania stawiane przez publiczność.

Janek Samołyk - wrocławski muzyk rockowy, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, kojarzony ze sceną alternatywną. Jego muzyka to połączenie brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Do tej pory artysta nagrał cztery albumy. W 2010 roku Samołyk podpisał kontrakt fonograficzny z Polskim Radiem i zdobył nagrodę Prezydenta Gdańska na Festiwalu im. G. Ciechowskiego w Tczewie. Na przełomie 2011 i 2012 r. artysta występował na turnee w Chinach.

Patrycja Markowska - polska piosenkarka i autorka tekstów. Prywatnie córka wokalisty zespołu Perfect, Grzegorza Markowskiego. Piosenkarka występuje z zespołem w składzie Sebastian Piekarek (gitara), Rafał Sędek (gitara), Marcin Koczot (wokal), Adrian Szczotka (gitara basowa) oraz Radosław Owczarz (perkusja). Do tej pory ukazało się szczść albumów artystki: Będę silna (2001), Mój czas (2003), Nie zatrzyma nikt (2005), Świat się pomylił (2007), Patrycja Markowska (2010), Alter Ego (2013).

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach