Hotele

Hotel Castle

Bystrzyca Kłodzka

Villa Romantica

Szklarska Poręba

Hotel & Spa Villa Wernera

Szklarska Poręba

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5573394
  • W tym roku: 232478
  • W tym miesiącu: 69085
  • Dziś: 2464
  • Online: 18

Bike Week

 

Zapraszamy Wszystkich miłośników dwóch kółek na zakręcony tydzień w Szklarskiej Porebie
6 -12 lipca 2015r.

 

Festiwal BIKE WEEK to skumulowana dawka emocji dla entuzjastów jazdy na rowerze, podczas której oprócz widowiskowych zawodów dla profesjonalistów, zaplanowane są rodzinne wycieczki rowerowe, warsztaty techniki jazdy oraz zawody rowerowe dla najmłodszych Junior Trophy. Nie zabraknie również spektakularnych skoków do wody Air Water Show, które od lat przyciągają setki fanów

W programie:

OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU:

ROWEROWE WYCIECZKI RODZINNE

PIĄTEK, SOBOTA

TRIAL
WAVE TRACK PUMP TRACK
DOWNHILL
DIRT SHOW
BIKE MARATHON
JUNIOR TROPHY - dziecięce wyścigi rowerowe
AIR WATER SHOW - SKOKI DO WODY

NIEDZIELA

SZOSOWY KLASYK
EMTB ENDURO
DIRT JAM
BIG AIR BAG Jam Session

PONADTO:

BIKE EXPO
STREFA MALUCHA
ROWEROWY RAJD NA ORIENTACJE - dla dzieci
WARSZTATY I SZKOLENIA ROWEROWE
POKAZY FILMÓW
POKAZ MODY ROWEROWEJ
BIG AIR BAG - poducha do bezpiecznego trenowania skoków

ROWEROWE WYCIECZKI RODZINNE
Rowerowe święto rozpocznie się od czterech wycieczek z przewodnikiem, które poprowadzone są szlakami po Szklarskiej Porębie i okolicy oraz trasami Bike Maratonu.

DIRT
Ekstremalna dyscyplina rowerowa, która polega na wykonywaniu ewolucji w trakcie skoków- freestyle rowerowy. Zawodnicy na specjalnym torze, skacząc wysoko na rowerach wykonują w powietrzu kombinacje trików. Dirt jumping to bardzo wysoki poziom adrenaliny i niesamowite emocje zarówno u zawodników, jak i u widzów.

WAVE TRACK PUMP TRACK
Na specjalnie przygotowanym torze składającym się z wzniesień i spadków, zawodnicy mają za zadanie rozpędzić rower wykorzystując jedynie nierówności terenu. W pump track'u technika i precyzyjna to klucz do sukcesu. Wygrywa najszybszy zawodnik.

DOWNHILL
Strome zbocza, duża prędkość, długie skoki, adrenalina oraz widowiskowość - to właśnie jest downhill. Jedna z najbardziej ekstremalnych dyscyplin kolarstwa górskiego, a na pewno najszybsza. Polega na indywidualnym zjeździe rowerem na czas po trasach tworzonych na stromych stokach.

EMTB ENDURO
Bardzo popularna od kilku lat odmiana MTB, która przyciąga nie tylko weteranów downhillu, ale także zupełnie nowych miłośników ostrej górskiej jazdy rowerowej. Zawody na Festiwalu organizują najlepsi w naszym kraju czyli ekipa Enduro Trophy - co zapewnia wielkie emocje i całkowity profesjonalizm zawodów.

BIKE MARATON
Maraton MTB obecnie jest to najpopularniejsza i najchętniej uprawiana odmiana kolarstwa górskiego, ponieważ przyciąga na start zarówno wyczynowców, jak i amatorów bez względu na wiek, płeć i kondycję fizyczną. Jest to dyscyplina wytrzymałościowa, polegająca na ściganiu się kolarzy górskich na długiej trasie o zróżnicowanej nawierzchni, zmiennym profilu i dużej sumie przewyższeń.
SZOSOWY KLASYK
Najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska) po zwykłych drogach publicznych. Sport ten jest wciąż najbardziej popularnym na świecie rodzajem kolarstwa. Amatorsko uprawia go ok. milion ludzi, a w rankingach UCI figuruje prawie 2.000 kolarzy uprawiających ten sport zawodowo.

AIR WATER SHOW - skoki do wody
Corocznie tłumy kilkutysięcznej publiczności oglądają szaleńców, którzy lecą z wielometrowej rampy na rowerze wprost do wody - w powietrzu wykonując oczywiście różnego rodzaju triki. Skoczków asekurują płetwonurkowie, którzy w razie potrzeby spieszą z pomocą.

JUNIOR TROPHY
Dziecięce wyścigi rowerowe to połączenie rywalizacji i znakomitej zabawy dla najmłodszych uczestników festiwalu. Dzieci w różnych kategoriach wiekowych będą rywalizować ścigając się na dystansach odpowiednich do ich wieku. Wielkie emocje, jakie często udzielają się bardziej rodzicom startujących dzieci niż im samym, pozostawią w ich pamięci szereg niezapomnianych wspomnień. Dziecięce wyścigi przyciągną całe rodziny preferujące wspólne spędzanie czasu na rowerach.

STREFA MALUCHA
Animacje, konkursy, gry i zabawy w specjalnie wyznaczonej strefie dla dzieci. Mini tory rowerowe, występy.

RODZINNY RAJD NA ORIENTACJĘ
Zasady są proste. Chodzi o odnalezienie w wyznaczonej kolejności wszystkich punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie. Mapę otrzymuje się przed startem. Wygrywa ten, kto zbierze wszystkie pieczątki na trasie. Rajd prowadzi przez trzy trasy tematyczne, dzięki czemu dzieci w ciekawy sposób mogą zapoznać się z historią i przyrodą w Szklarskiej Porębie.

BIKE EXPO
Miejsce spotkań branży rowerowej i nie tylko. To doskonała okazja do zaprezentowania oferty swojej firmy.

Przegląd Filmów Rowerowych
Najlepsze światowe produkcje filmów o tematyce rowerowej wyświetlane w restauracjach i pubach na terenie miasta.

 

 

 

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach