Hotele

Hotel Castle

Bystrzyca Kłodzka

Villa Romantica

Szklarska Poręba

Hotel & Spa Villa Wernera

Szklarska Poręba

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5736212
  • W tym roku: 395296
  • W tym miesiącu: 77863
  • Dziś: 115
  • Online: 31

Bieg Obrońców Westerplatte

 

6 września 2015 roku w Kudowie-Zdroju po raz pierwszy odbędzie się Bieg Obrońców Westerplatte.

 

Wydarzenie to realizować będzie dwa podstawowe cele: upamiętnić żołnierzy bohatersko broniących Westerplatte, ale również tych walczących w Kapmanii Wrześniowej 1939, a także w całej II Wojnie Światowej.  Propagować również nauczanie św. Jana Pawła II, który w Gdańsku w 1987 roku powiedział: „Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje „Westerplatte". Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można <<zdezerterować>>. Wreszcie - jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba <<utrzymać>> i <<obronić>>, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić - dla siebie i dla innych."

Bieg w Kudowie-Zdroju będzie rozgrywany na dwóch dystansach:

bieg dłuższy (4,75 km) - dla dorosłych i młodzieży od 13 roku życia,
bieg krótki (0,75 km) - dla dzieci i wszystkich, którzy pragną wziąć udział w Biegu

Udział w Biegu jest bezpłatny. Każdy, kto chce wziąć udział w biegu powinien zapisać się nie później jak do 31 sierpnia 2015 r. Zapisy odbywają się we wszystkich kudowskich parafiach kościoła rzymsko-katolickiego oraz w punkcie informacji turystycznej. W dniu zawodów, tj. 6 września od godz. 13.30 do 14.15 przed kościołem św. Bartłomieja oraz przy krzyżu na jednym z bocznych wjazdów do ulicy Słone (droga do ogrodów działkowych) należy oddać oświadczenia o stanie zdrowia oraz zgody rodziców na udział w Biegu w przypadku osób niepełnoletnich. Zgody są dostępne do pobrania na stronie biegu lub będą do wypełnienia na miejscu. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe medale, których projekty można zobaczyć w internecie..

Do udziału w Biegu zapraszamy wszystkich, którym bliskie są wartości związane z miłością do Ojczyzny oraz nauczanie Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że poprzez wspólne przebywanie, radość, ruch na świeżym powietrzu oraz zamyślenie nas naszymi osobistymi systemami wartości doprowadzi do teego, że w zwykłym codziennym życiu chętniej będziemy bronić tego, co najważniejsze i cenne.

Więcej informacji, trasy Biegu oraz projekt medalu na stronie: http://biegobroncowwesterplatte.blogspot.com

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach