Hotele

Hotel Castle

Bystrzyca Kłodzka

Villa Romantica

Szklarska Poręba

Hotel & Spa Villa Wernera

Szklarska Poręba

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5794404
  • W tym roku: 453488
  • W tym miesiącu: 3373
  • Dziś: 485
  • Online: 27

Bezpłatna komunikacja miejska w Szklarskiej Porębie

 

Szklarska Poręba będzie miała bezpłatną komunikację miejską. Najpóźniej do kwietnia przyszłego roku po mieście kursować będą autobusy, które pomieszczą nawet pięćdziesiąt osób. Dziś odbyła się jazda testowa.

 

Już niedługo po Szklarskiej Porębie kursować będzie bezpłatna komunikacja miejska. Dziś można było skorzystać z jazdy testowej i wyrazić swoją opinie odnośnie trasy. Z takiej propozycji skorzystała pani Stanisława.

Ostatni raz komunikacja miejska kursowała po Szklarskiej Porębie w latach 90-tych. Będzie to duże ułatwienie nie tylko dla mieszkańców ale także dla turystów.

Krzysztof Jahn, przewodniczący rady miasta podkreślał, że już w czerwcu mieszkańcy i turyści będą mogli za darmo jeździć do Świeradowa Zdroju.

Władze Szklarskiej Poręby planują kupić przynajmniej jeden autobus za blisko 300 tysięcy złotych. A jego roczne utrzymanie kosztować ma około 150 tysięcy złotych.

W sezonie letnim i zimowym autobus miejski ma także kursować do Jakuszyc. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że do Szklarskiej Poręby w sezonie przyjeżdża nawet 20 tysięcy osób to bezpłatna komunikacja wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

 

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach