Hotele

Hotel Castle

Bystrzyca Kłodzka

Villa Romantica

Szklarska Poręba

Hotel & Spa Villa Wernera

Szklarska Poręba

zobacz więcej dodaj obiekt

Newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z regionu, nowo dodanych obiektach turystycznych? Zostań subskrybentem naszego newslettera!


(*) - pole obowiązkowe

Statystyka

  • Wszytkich: 5918901
  • W tym roku: 577985
  • W tym miesiącu: 42018
  • Dziś: 271
  • Online: 38

Góry Bystrzyckie

    To rozległy, lecz słabo zróżnicowany masyw górski w Sudetach Środkowych.

    Jeśli chodzi zaś o umiejscowienie administracyjne to Góry te są położone w województwie dolnośląskim w powiecie kłodzkim

Spoglądając na mapę terenu możemy zobaczyć, że od strony północnej Góry Bystrzyckie przylegają do Gór Stołowych i do Obniżenia Dusznickiego, po zachodniej stronie zaś mamy Góry Orlickie, które w zasadzie są oddzielone dolinami Bystrzycy Dusznickiej i Dzikiej Orlicy, a ostatnia zresztą dolina zamyka Góry Bystrzyckie od południowego zachodu. Rów Góry Nysy zamyka zaś Góry od strony wschodniej.

Nadmienić należy, że nie całe Góry leżą po naszej Polskiej stronie, niewielki fragment w południowej części przechodzi na stronę Czeską.

Nie trudno tez odgadnąć, że nazwa Góry Bystrzyckie wywodzi się zarówno od nazwy rzeki jak i miasta. Etymolodzy słusznie zauważają, że w języku polskim mamy słowo bystry, które niewątpliwie jest wskazówka jaki to bieg ma rzeka Bystrzyca, co niewątpliwie też było przyczyną powodzi w tej części kraju.

Inne portale:
noclegi na Jurze noclegi w Beskidach noclegi w Karkonoszach